Homepage Haberiniz Olsun “Beykoz Sempozyumu 2019” 6-8 Aralık’ta Gerçekleşecek!

“Beykoz Sempozyumu 2019” 6-8 Aralık’ta Gerçekleşecek!

by samblog

Beykoz Belediyesi tarafından 6-7-8 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenecek “Beykoz Sempozyumu 2019”, ilçenin dününü, bugününü ve yarınını içeren geniş bir zaman dilimini kapsayacak. Böylelikle sempozyumla Beykoz’un gelişimi tarihsel bir yaklaşımla ele alınmasının yanı sıra ilçenin hali hazır ekonomi-politik ve demografik yapısı, spor tarihi, ekolojik imkan ve sorunları, eğitim tarihi ve günümüzde bir eğitimi merkezi olma niteliğini kazanması, edebiyatımızda ilçemizin yeri gibi konuların ayrıntılı bir şekilde ele alınması amaçlanmaktadır.

Sempozyum çok sayıda ve farklı disiplinden gelen bilim insanları ve Beykoz üzerine çalışmış, eser vermiş isimlerin yanında bizzat Beykoz’u yaşamış, Beykoz’un yakın dönem toplumsal hafızasının aydınlatılmasına katkıda bulunacak saygın isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

İlk kez düzenlenecek “Beykoz Sempozyumu 2019” ile, ilçenin dinamik ve değişime açık yapısını tarih, sanayi, turizm ve toplum gibi birçok perspektiften hareketle anlamaya yönelik önemli bir adım atılmış olacaktır.

Ayrıca sempozyum boyunca üç önemli sergi de açılacaktır. Prof. Dr. Rahmi Deniz Özbay’ın küratörlüğünde açılacak sergiler, “Osmanlı Arşiv Belgelerinde Beykoz”, “Pul ve Fiskallerde Beykoz Su ve Belediye Hizmetleri” ile “Kartpostallarda Beykoz” konularını içerecektir.

Sempozyum bildiri özetleri için tıklayınız.

Sempozyum resmi web sayfası ve detaylı bilgi için tıklayınız.

You may also like

Yorum yap